Dünya İçin, bilinçli yaşam yaklaşımını benimseyerek doğayı korumak adına jenerasyonlar arası bilgi paylaşımı yapan, atık temizliği, geri/ileri dönüşüm ve tasarım etkinlikleri düzenleyen bir sosyal oluşumdur.
ULAŞ
TAKİP ET
︎ Email
︎ Instagram
DÜNYA İÇİN 2 GÜN: BOZCAADADÜNYA İÇİN BİR GÜN

︎


16 Eylül 2021
Yayınlayan: İrem Çetinor


Festivalimiz Dünya İçin 2 Gün inanır mısınız bilmem ama tam 2 Gün sürecek ︎! Bu 2 gün boyunca sergi, kermes ve atık toplama etkinlikleri devam ediyor olacak. 1. gün bilgi, 2. gün ise daha çok atölye ağırlıklı olacak! 

1. gün, 24 Eylül Cuma günü, atık toplama Sulubahçe ve Habbele sahillerinde, 15.20-18.00 arasında gerçekleştirilecek. 
2. gün, 25 Eylül Cumartesi günü ise, atık toplama etkinlikleri Çayır Koyu’nda 10.00-14.00 arasında devam edecek. *sahillerde herhangi bir değişiklik olursa sosyal medya hesabımızdan değişiklikleri takip edebilirsiniz! 

Atık toplama süresince mola verip dinlenmek isteyenleri ‘Ambalajsız Piknik’ adını verdiğimiz piknikler katılımcıları sahilde bekliyor olacak. Siz de meyve, kuruyemiş, sandviç gibi yiyeceklerinizi ya da evde yaptığınız güzellikleri ambalajsız olmalarına dikkat ederek yanınızda getirebilirsiniz! 

1. Gün Daha çok bilgi alma, sunumlar ve tanışma üzerine kurgulandı. Sunumlar ve bilgi paylaşımı kermesin de olacağı Kasaba’da gerçekleşecek.

1. Gün program detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz! 
2. Gün daha çok atölyelerden oluşuyor olacak. Aral Çiftliği, İstiklal Ortaokulu ve ada merkezinde gerçekleşecek yaratıcı atölyeler ile daha çok gençlere ulaşmak istiyoruz. Yetişkinler de tabi ki memnuniyetle katılabilir!

2. Gün program detayları ise aşağıda!